Angielski dla Scecjalistów

Konwersacje Język angielski dla logistyków Język angielski dla opiekunów

Miejsce na Twoja reklamę [ kontakt ]

Angielski w Pracy


Symulacja rozmowy kwalifikacyjnej

General EnglishOferta Reklamy


English Tip

Business disasters tend to happen rarely, but if they do, a good preparation may save you. Establishing a line of credit is a thing you want to consider as this is your cash to be repaid to amortize your fall.
 EPROFESS nauka angielskiego
Słownik specjalistyczny *
* wersja rozwojowa

Nauka języka angielskiego w sposób naturalny.

Dzisiaj to nie tradycyjne księgarnie, a bogate zasoby sieci internetowej, powodują że wybór z jakiego podręcznika do nauki języka obcego warto skorzystać, może być naprawdę trudnym zadaniem. Dlatego warto poszukać takich pozycji wydawniczych, które łączą tradycyjne podejście do nauki, z ciekawym pomysłem na jej zaserwowanie. Propozycja Jana Szłapy „Mam zdanie na każdy temat” pozwala oszczędzić Państwa cenny czas, spełniając oba powyższe kryteria.

Dzisiaj to nie tradycyjne księgarnie, a bogate zasoby sieci internetowej, powodują że wybór z jakiego podręcznika do nauki języka obcego warto skorzystać, może być naprawdę trudnym zadaniem. Dlatego warto poszukać takich pozycji wydawniczych, które łączą tradycyjne podejście do nauki, z ciekawym pomysłem na jej zaserwowanie. Propozycja Jana Szłapy „Mam zdanie na każdy temat” pozwala oszczędzić Państwa cenny czas, spełniając oba powyższe kryteria.

Autor doskonaląc przez ostatnie lata naukę języków obcych na potrzeby swojej pracy zawodowej, zauważył, że ta sama myśl, w każdym z języków może zostać ubrana w całkowicie inne słowa. Jednym z najprostszych przykładów było pytanie „Która godzina?”, co po angielsku dosłownie tłumaczy się „jaki jest czas?” (What’s the time) lub „jak jest późno?” (How late is it?).

Ten i wiele innych podobnych zwrotów sprawiły, że autor zaczął coraz częściej świadomie wyszukiwać ciekawych struktur językowych i notować takie przypadki, wybierając skrupulatnie najciekawsze pomysły.

Wytłuszczenie poszczególnych wyrazów w „Mam zdanie na każdy temat” oraz ich układ alfabetyczny pozwalają nie tylko na zastosowanie najbardziej tradycyjnej metody nauki, ale także na szybkie wyszukanie interesującego słowa, na potrzeby sytuacji czy wydarzenia którego byliśmy świadkiem.

Dowodem na to, że osiągamy znaczące postępy w nauce danego języka obcego, jest umiejętność posługiwania się nie tylko pojedynczymi słowami ale całymi wyrażeniami i zwrotami. Często na tym etapie nauki zaczynamy nie tylko mówić ale nawet myśleć w danym języku.

Dzięki nowej metodologii zastosowanej w „Mam zdanie…”, szybko zauważą Państwo, że podczas codziennych aktywności, czy napotykanych sytuacji, w myślach pojawiać się będą nowe zwroty i całe zdania pasujące do danego zdarzenia.

Jednym ze sposobów pracy i nauki języka z „Mam zdanie…” może być wybór codziennie jednego interesującego zwrotu, najlepiej pasującego do sytuacji w której się Państwo znaleźli czy której doświadczyli. Zmiana imion, nazw, opisów, miejsc, nadanie indywidulanego charakteru danemu zdaniu pozwoli na szybkie zapamiętanie i skojarzenie słów z konkretnym wydarzeniem.

Kolejnym sposobem nauki przy pomocy „Mam zdanie”, może być praca w parach. Wybieramy słowo i czytamy zdanie, które partner następnie tłumaczy na język polski lub odpowiednio język angielski. Ponieważ zwroty użyte w „Mam zdanie…” często są nieoczywiste, lub wręcz niemożliwe do przetłumaczenia dosłownego – nauka może przerodzić się w doskonałą zabawę i przynieść wiele uśmiechu.

Inną metodą pracy z książką „Mam zdanie…” jest możliwość wykorzystania jej zasobów podczas lektury książek lub magazynów w języku angielskim. Napotykając na słowa których znaczenia nie znamy lub nie pamiętamy, możemy skorzystać z „Mam zdanie…”, co pozwoli nam nie tylko przetłumaczyć to konkretne słowo, ale również skojarzyć je z sytuacjami, w których warto je wykorzystać.

Poznanie pełnego przekroju najważniejszych konstrukcji myślowych, funkcjonujących w danym języku, umożliwia skuteczne i pełne opanowanie jego podstaw. Ta publikacja pomoże Państwu osiągnąć ten cel.

Autor, przedstawioną tutaj metodę miał okazję testować również osobiście, podczas wieloletnich kontraktów zagranicznych. Okazała się ona doskonałym narzędziem komunikacji, a dzięki uwzględnionym najważniejszym idiomom, imionom oraz przysłowiom stała sie także nieocenioną pomocą dydaktyczną, wykorzystywaną przez syna autora, oraz jego licznych uczniów.

„Mam zdanie…” to owoc blisko 40 lat pracy, pasji i fascynacji. Warto być z nią na „Ty”, zaprzyjaźnić się, iść przez codzienność i napotykające nas sytuacje, by szybko i bardzo naturalnie oswoić się z językiem angielskim.

Książka dostępna jest na stronie wydawnictwa EPROFESS

powrót

Zaloguj się


Google

Angielski przez skype-->

Słówka / Wyrażenia dnia

 1. chrzest bojowy
  battle inoculation
 2. ejektor
  Ejector
 3. radiowóz
  police car
 4. samolot
  aircraft
 5. nagrać na płycie
  to burn on a CD
 6. termopara
  Thermo-couple
Czasy Angielskie

Czasy Angielskie

ROZUMIEM Nasza strona używa pliki cookies aby umożliwić zakupy oraz wysoki standard obsługi.
Jeżeli nadal chcesz korzystać z serwisu, musisz wyrazić na to zgodę. Możesz również zmienić ustawienia dotyczące cookies.