Oferta reklamy

Szukasz klientów / pracowników? Nasza oferta na pewno Cię zainteresuje. Przeczytaj o naszym portalu i zareklamuj swoją firmę u nas. więcej »

English Tip

If you hire apprentices for your business, take care and assure yourself which ones want to really get in.

Język specjalistyczny

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie nauką specjalistycznego języka angielskiego.

Po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie nauką specjalistycznego języka angielskiego.

Praca w środowisku międzynarodowym wymaga nie tylko znajomości języka ogólnego, ale również pewnej umiejętności posługiwania się językiem branżowym. Bez tej znajomości specjaliści w swoich branżach nie podbiją rynku europejskiego. Faktem jest, iż praca w firmach zagranicznych wymaga nie tylko znajomości języka ogólnego. To za mało dla chcących zarabiać więcej. Posługiwanie się językiem specjalistycznym w mowie i piśmie to wielki plus dla pracownika i samej firmy, która może poszczycić się poziomem swojej wiedzy.

A zatem jak się go uczyć, aby się naprawdę nauczyć? Uczenie się języka specjalistycznego powinno iść w parze z uczeniem języka ogólnego. Nie można zapomnieć o gramatyce, poprawności mówienia, pisania, uczenie wymowy, umiejętności rozumienia tekstu czytanego i słuchanego. To po prostu należy wyćwiczyć. Ale na szczęście dobry nauczyciel zawsze może połączyć te dwa ważne elementy, jakim jest język ogólny i język specjalistyczny w całość, skupiając się na wyższości języka specjalistycznego.

Można również wybrać się na kursy specjalistyczne, co dodatkowo może wspomóc nasz proces uczenia się. Przed tym jednak należy wyznaczyć sobie jakieś cele. Czy naprawdę będę posługiwał się tym językiem w przyszłości, jakie będę miał z tego korzyści, co mogę więcej osiągnąć? Nie zdziwi mnie wniosek, że więcej jest plusów niż minusów uczenia się języka pod swoją pracę.

Podsumowując, wszystko jest dla ludzi. Pochłonięty pracą manager firmy może zawsze skorzystać z kursów firmowych (każda dobra firma oferuje takowe swoim pracownikom).
I powinien to zrobić, jeśli tylko chce poszerzyć swoje horyzonty językowe. Nie powinniśmy odstawać językowo od innych zagranicznych partnerów, ale wciąż się rozwijać.
Wciąż tą główną barierą podjęcia pracy zagranicą jest właśnie nieznajomość języka fachowego. Najczęściej już nie mówi się o języku ogólnym, ale o tym fachowym.
Warto więc zainwestować w siebie i stać się prawdziwym fachowcem w swojej dziedzinie.

Poniżej przedstawione zostały rodzaje języków branżowych, najczęściej nauczanych:

  • Business English (angielski biznesowy)
  • Legal English (angielski dla prawników)
  • English for Medical Studies (angielski medyczny)
  • English for Academic Purposes (angielski naukowy)
  • English for Science and Technology (angielski naukowo-techniczny)
  • English for Social Sciences (angielski w naukach społecznych)
  • English for Tourism (angielskie w turystyce)
  • English for Gastronomy (angielski w gastronomii)
  • English for Beauty Therapists (angielski w kosmetyce)
  • English for Computer Science (angielski w informatyce)
  • Office English (angielski w biurze)
  • English for Mechanics (angieslki dla mechaników)

Author: Redakcja


Dodano: 2020-01-15
Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski Biznesowy, Konwersacje po angielsku, General English, Immersja językowa

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Nauka angielskiego online
szkola.eprofess.pl

Prawdziwy angielski. Nauka na autentycznych materiałach. Angielski specjalistyczny

Ucz się z lektorem na żywo
Angielski przez skype

Czytelnia